Witamny na NIEoficjalnej stronie klubu! :)

Newsy

Kadetki UKS Basket Zgorzelec mają powody do zadowolenia. W ostatnim meczu rozgrywek makroregionalnych pokonały we Wrocławiu aktualne Mistrzynie Polski - MKS MOS Wrocław 63:42 (23:14,20:6,11:11,9:11) i z drugiego miejsca awansowały do rozgrywek centralnych.

Bilans ligowych spotkań to 19 zwycięstw i jedna porażka. Przegrana w Gorzowie z AZS PWSZ miała kluczowe znaczenie w układzie tabeli końcowej. Gorzowianki w rozrachunku finalnym również miały jedną porażkę. O ostatecznym wyniku rozgrywek decydował bezpośredni pojedynek.

Zgorzelczanki wygrały u siebie 6 punktami, a na wyjeździe przegrały różnicą 8 punktów. Tym samym żółto-niebieskie zakończyły rozgrywki makroregionalne na drugim miejscu. Zadecydowała mała tabela (-2 pkt).


Nas cieszy potencjał zgorzeleckich koszykarek. Średnia zdobytych punktów na mecz wyniosła 89 przy 46 straconych. Wśród najlepszych strzelców w pierwszej dziesiątce znalazło się aż pięć naszych zawodniczek.

Jeszcze dwa mecze pozostały do rozegrania naszemu drugiemu zespołowi, który ogrywa się w lidze kadetek, aby w przyszłym sezonie powalczyć o awans. Nie zmieni to jednak układu tabeli końcowej.

Ćwierćfinały MP odbędą się w dniach 13-15 kwietnia 2018. Będziemy na bieżąco informować o wynikach sportowych naszych dziewcząt.