Witamny na NIEoficjalnej stronie klubu! :)

Turniej

Wyniki turnieju o Puchar Dyrektora zgorzeleckiej „piątki”

KS Szprotavia Szprotawa przed MKS Ślęza Wrocław i UKS Basket Zgorzelec (SP 5 Zgorzelec), to zwycięzcy niedzielnego turnieju, który odbył się w Zgorzelcu. Zawody rozgrywane były w hali PGE Arena i Centrum Sportowo Rekreacyjnym. Zespół ze Szprotawy wygrał wszystkie spotkania i odniósł swój pierwszy sportowy sukces w kategorii U-10.

Drużyny podzielono na dwie grupy. W grupie „A” KS Szprotawa pokonała SP 2 Zgorzelec 51:4 i MKS CCC Polkowice 48:11. W grupie „B” MKS MOS Ślęza Wrocław wygrał z KS Wichoś Jelenia Góra 56:14 i UKS Basket Zgorzelec 26:12. W finale Szprotawa wyraźnie pokonała Wrocławianki 48:32.

Zgorzeleckie drużyny w swoim koszykarskim debiucie wypadły optymistycznie. Zgorzelecka piątka wygrała z KS Wichoś Jelenia Góra 52:8. SP 2 Zgorzelec pokonał w swojej grupie MKS CCC Polkowice 24:13. Los sprawił, że obie drużyny zmierzyły się w walce o trzecie miejsce. Wygrał zespół z SP 5 Zgorzelec 32:8.

W przyszłości obie zgorzeleckie drużyny połączą się i będą reprezentować nasze miasto na arenie ogólnopolskiej pod szyldem UKS Basket Zgorzelec. Miejmy nadzieję, że z takimi efektami jak ich starsze koleżanki. Piąte miejsce przypadło Polkowicom, które pokonało KS Wichoś Jelenia Góra 17:16.


Barw Zgorzelca broniły UKS Basket Zgorzelec (SP 5 Zgorzelec): kpt. Vanessa Stelmaszczyk, Aleksandra Gajzler, Lena Maruszak, Ludmiła Kowalewska, Ewa Karczyńska, Ada Adamczewska, Aleksandra Jarosz, Joanna Pietryk, Julia Czerwińska, Zuzanna Dorniak i Matylda Niewola.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Zgorzelcu: Natasza Wojtukiewicz, Julia Bandura, Amelia Spalik, Lena Spalik, Julia Mączka, Liwia Radzik, Oliwia Rasławska, Weronika Wolska, Joanna Puchalska, Wiktoria Parada i Nikola Szyrma.